Předodletová schůzka a žádost o vízum

Dobrý den a vítejte na mém dalším blogu, Od posledního blogu se toho moc nedělo. Stále si nejsem jistý, v jakém státě budu, ale opravdu se těším na setkání s hostitelskou rodinou poté, co dostanu umístění.


Kromě toho jsem se účastnil předodletové schůzky s paní Rule, kde jsme mluvili o mnoha zajímavých tématech, informacích a tipech o pobytu v USA. Dnes v tomto blogu zmíním pár takových rad a informací 🙂.

Většinou jsme tedy mluvili o škole, hostitelské rodině a o tom, co dělat před odjezdem, abychom měli vše tak jak má být. Například jsem nevěděl, že Studentská pečeť by mohla být dokonalým dárkem pro hostitelskou rodinu (máme jim přivést něco českého jako poděkování), ale bylo to doporučeno, protože čokoláda, kterou zde máme, je velice kvalitní a v USA tam prý nemají tak dobrou čokoládu jako máme my tady v ČR. Také jsem se dozvěděl, že jako výměnný student máme možnost vybrat si z velkého spektra předmětů, jako je např: fotografování, 3D modelování, animace apod. Což je ve srovnání s předměty zde v Česku upřímně zajímavé a já se nemůžu dočkat, až si vyberu spousta nových předmětů, kde se mohu učit nové věci atd.

Kromě toho jsem také podal žádost o vízum a musím říci, že jsem z toho byl trochu vystresován, protože jsem dostal první schůzku až v srpnu kvůli COVIDu, naštěstí mi paní Rule poradila s tím, že bude možné se pak přeobjednat na dřívější termín, což mě docela uklidnilo.

Doufám, že brzy budu umístěn do hostitelské rodiny a poté o tom napíšu další blog a kam se chystám. Uvidíme se na dalším blogu!

Petr Maleček

Petr Maleček, Hradec Králové
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Je mi 15 let a pocházím z Hradce Králové. Ve škole mě nejvíce baví počítačová věda a fyzika. Ve svém volném čase rád hraju golf a také rád vytvářím webové stránky pomocí Djanga a desktopové aplikace pomocí C#.

Poslední příspěvky

31. 03. 2022 Sporty v USA
23. 01. 2022 Pozitivní COVID test