Jak navázat dlouhodobé a upřímné vztahy s lidmi v USA

Ahoj všichni, doufám, že se vám všem daří skvěle. Dnes se chci podělit o své zkušenosti a pár užitečných rad pro ty, kteří se rozhodli zkusit příští rok vyrazit do Ameriky.

Jedna ze skvělých věcí na Američanech je, že jsou velmi přátelští a upovídaní, je naprosto normální jít po chodníku a začít konverzaci hned na místě, proto se nestyďte začít konverzaci s kýmkoli, koho potkáte. Všiml jsem si, že spousta nových studentů ve škole se izoluje od ostatních a je velmi introvertní, je tu možnost, že mezi vámi a ostatními lidmi může být nějaká jazyková bariéra, nebuďte příliš nervózní, pokud něco řeknete špatně, to se stává a je to v pořádku! Důležité je se snažit. Další skvělou věcí je, že americké školy nabízejí spoustu mimoškolních (volnočasových) aktivit, od nejrůznějších sportů, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, až po zajímavé kroužky. Každý si může najít něco, co ho opravdu baví. Doporučoval bych ti, aby ses zkusil zapojit do nějakého sportu nebo kroužku, může to být něco, co jsi nikdy předtím nezkoušel, nebo se můžeš zkusit věnovat sportu, který jsi dělal v České republice. Spousta sportovních zařízení je zde velmi dobře rozvinutá, plná úžasných trenérů a spoluhráčů, kteří tě budou podporovat. Dokonce i mluvit s lidmi ve třídě je tu relativně normální, pokud zrovna nepíšete test. Školy tady jsou hlavně o budování těch skvělých kontaktů, je možné, že se to může lišit od školy, ale takovou zkušenost mám alespoň já na své škole. Vyrazit si s kamarády během volných hodin je také velmi příjemná věc, v mé škole máme volné dva předměty (je tu minimum 6 předmětů, které musíte absolvovat, a maximum 8 předmětů, které můžete absolvovat), proto pokud máte volno, když ho mají i vaši kamarádi, můžete si s nimi jednoduše vyrazit a zažít některé z těch super věcí, které Američané dělají.

Celkově je zde tolik příležitostí k navázání přátelství, pokud se budete snažit s lidmi mluvit, velmi snadno si najdete přátele a vybudujete opravdu hluboké a dlouhodobé vztahy.

Každopádně to je pro tento blog vše, děkuji za přečtení a doufám, že vám některé tipy pomohly. Hodně štěstí!

Petr Maleček

Petr Maleček, Hradec Králové
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Je mi 15 let a pocházím z Hradce Králové. Ve škole mě nejvíce baví počítačová věda a fyzika. Ve svém volném čase rád hraju golf a také rád vytvářím webové stránky pomocí Djanga a desktopové aplikace pomocí C#.

Poslední příspěvky

31. 03. 2022 Sporty v USA
23. 01. 2022 Pozitivní COVID test