Informace o umístění a vízovém procesu

Zdravím všechny a vítám vás na svém novém blogu. V předchozím blogu jsem se zmínil, že vás budu informovat, až dostanu nějaké nové informace o svém umístění. Jsem moc rád, že mohu konečně říct, že jsem své umístění obdržel.

Budu bydlet ve městě, které je spojeno s Denverem v Coloradu. I když v samotném Denveru žije asi 700 000 lidí, když sečtete další města, která jsou s Denverem spojena, takže průjezd jimi je velmi nenápadný, tato oblast má asi 3 miliony obyvatel. Jelikož mám velká města opravdu rád, jsem velmi rád, že jsem v tako vém místě, kde budu pobývat. Velkou radost mám také ze své hostitelské rodiny, protože budu bydlet u staršího páru, Don a Lois, mají psa který se jmenuje Jupiter a jsou to milí a úžasní lidé. Vzhledem k tomu, že jsem jedináček, nebude pro mě velký rozdíl, že budu bydlet jen u nich, a také si myslím, že na základě naší předchozí diskuse na internetu (protože po obdržení informací o umístění nám bylo doporučeno, abychom se s nimi spojili prostřednictvím e-mailu a pak na některých dalších platformách, jako je WhatsApp). Po všem tom našem povídání jsme si opravdu dobře rozuměli a já se nemůžu dočkat, až se s nimi konečně setkám.

 

Než jsem obdržel informace o umístění, vyprávěl jsem vám o svých pochůzkách na ambasádu, díky pomoci paní Rule se nám to nakonec podařilo přesunout na červenec. Schůzku jsme měli asi v 9 hodin ráno, a když jsme dorazili na ambasádu, nejprve po mně chtěli formulář DS-2019, což je formulář o mém přijetí do programu, a pak po mně také chtěli všechny dokumenty, které jsem získal z poměrně dlouhého a únavného procesu podávání žádosti o vízum online, to je v podstatě proto, že jsou stránky poměrně staré a někdy jsou problémy s odesíláním údajů.

Po úspěšném absolvování tohoto procesu, předložení dokumentů, jsem byl požádán, abych také předložil své biometrické údaje, jako jsou otisky prstů atd. Po tomto úkonu jsme čekali přibližně 3 hodiny na vízový pohovor, který byl nakonec opravdu krátký (asi 5-10 minut). Ptali se mě na otázky, jako např: "Jak dlouho bude váš program trvat", "Dostali jste nějaké informace o umístění" atd. Jelikož jsem v době podání žádosti o vízum tyto informace neměl, jednoduše jsem jim řekl, že jsem je ještě nedostal, a vše bylo v pořádku. Řekli mi, že pas si mohu vyzvednout za dva dny po 15. hodině, což jsem s nadšením učinil. A cítil jsem se ještě blíže k cestě, která mě čekala dál.

 

V příštích dnech se těším, že se s vámi podělím o informace o mé skutečné cestě do Spojených států, a snad se uvidíme u dalšího příspěvku na blogu.

Petr Maleček

Petr Maleček, Hradec Králové
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Je mi 15 let a pocházím z Hradce Králové. Ve škole mě nejvíce baví počítačová věda a fyzika. Ve svém volném čase rád hraju golf a také rád vytvářím webové stránky pomocí Djanga a desktopové aplikace pomocí C#.

Poslední příspěvky

31. 03. 2022 Sporty v USA
23. 01. 2022 Pozitivní COVID test