Americké Vánoce a novoroční zázrak

Za poslední dva týdny se toho stalo víc, než za všechny ostatní měsíce dohromady…

Vítejte u mého dalšího blogu. Tentokrát vám povím něco o tom, jak proběhly moje vánoční prázdniny a co všechno se za poslední dva týdny stalo, a že je těch novinek opravdu hodně…

I když Vánoce byly ve vzduchu už od začátku listopadu, to pravé kouzlo dostaly až 25. ráno. Na Štědrý den jsme spíše uklízely a já jsem ještě pekla alespoň nějaké to Linecké a rohlíčky, na perníčky bohužel před Vánocemi nebylo moc času a ani se mi nepodařilo sehnat správné koření. Rohlíčky jsou moje oblíbené, takže jsem jich udělala víc a ještě že tak, opravdu se povedly a okamžitě se staly favoritem celé rodiny. S holkama jsme se rozhodly pro klidné prázdniny, takže na programu v dalších dnech byla jen horká čokoláda, cukroví, spánek a filmy. I v průběhu prázdnin jsme ale měly basketbalové tréninky a zápasy, na prázdniny se tu uprostřed sezóny nehraje.

Jelikož mi basketbal denně zabírá zhruba pět hodin (cesta a trénink), někdy klidně i dvanáct, když hrajeme v jiném městě, tak mi kvůli tomu nezbývá čas na nic jiného a bohužel jsem kvůli tomu musela skončit. Před Silvestrem jsme měly s týmem povánoční párty, takže jsem se alespoň se všemi hezky rozloučila a pak už zbýval jen poslední trénink a vrátit dresy. Samozřejmě holky podporuju na zápasech a musím říct, že za ty dva měsíce se to stihlo stát mojí součástí a dost mi to chybí.

Silvestrovský večer jsme oslavili grilováním, ohňostrojem a následnou pořádnou párty u dcery naší host mamky s celou její rodinou. Další den jsme si ještě s holkama jely do města užít poslední střípky Vánoc. Po cestě tam mi z ničeho nic volala koordinátorka. Co se děje? Proč tak najednou a ještě k tomu 1.1. ráno? Stal se totiž zázrak. I přes to, že je moje rodina úplně úžasná, to umístění někdy prostě není to pravé ořechové. Nebylo to tu takové, jak jsem si představovala, i tak jsem se ale snažila, aby bylo všechno co nejlepší, fungovalo to a všichni jsme si to užili na maximum. Někdy to ale není jen na nás a jsou tu lidi a místa, která nám prostě nesednou. Vždycky ale stojí za to to zkoušet a dát tomu šanci, tak jako tak to bude jedinečná zkušenost. Já jsem dostala tedy konečně, po opravdu dlouhém čekání, telefonát, že mi našli novou rodinu a za pár dní se stěhuju. Byl to šok, ale ten nejlepší možný. Z každé věty, co mi o nové rodině a místě koordinátorka řekla, mi rostl úsměv na tváři. Určitě už netrpělivě čekáte, kam to bude, to vám ale ještě nepovím, zatím si to nechám pro sebe a jako překvapení na příště. Každopádně to opravdu bude stát za to.

Tak se na vás těším zase za dva týdny u dalšího blogu, zatím ahoj.

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe