Poslední tři měsíce v USA!?

Ahojky všichni, vítejte zpátky u mého blogísku. Dneska vám popovídám o posledních třech týdnech a vlastně docela normálním životě v USA + začátku spring break. Také jsem se rozepsala o svých pocitech týkajících se mého neúprosně blížícího se odletu ze Států.

Zcela upřímně – za poslední tři týdny se toho moc nestalo:) Pořád běhám track & field (všechny long distance závody) a pořád jsem v tom špatná (lol). Závody máme každý týden a tým je mi vždy obrovskou oporou, vůbec nezáleží na tom, jak mi to jde. Sportům v USA bych se ráda věnovala v samostatném příspěvku, až mi skončí sezóna.

medals

Třetí ze tří, ale win is a win

team

Sport v USA nejsou jen závody a tréninky, jsou to i dlouhé bus rides a týmové večeře

S kamarády teď chodím každou středu do youth group. Ze začátku jsem se toho ale dost bála. Proč? Nevěděla jsem, co tam budu jako nevěřící dělat. V Texasu křesťanství představuje obrovskou součást života opravdu mnoha lidí a lidé v kostele tvoří takovou velkou komunitu. A to samé je to v youth group, vždycky se ve středu potkáme, navečeříme, pokecáme, hrajeme hry a poté máme přednášku o Bibli. Musím říct, že mě všichni přijali, a naopak byli rádi, že jsem se k nim jako mezinárodní student připojila. Pro mě je to také zajímavé, protože trošku více pronikám do zdejšího "myšlení" - přece jen jsem v dost konzervativním státě, a tak se snažím pochopit, proč mám na věci jiný pohled apod. Nepřijela jsem sem nikoho měnit nebo soudit, žiji doslova na druhé straně planety a snažím se pochopit, proč to není všude stejné. Musím říct, že mě to strašně baví. Poslední dobou navíc i pronikám do politiky a učím se mnoho o nadcházejících prezidentských volbách (v kombinaci s předmětem americké historie je to fakt bomba).

Minulý týden nám přišly výsledky z virtual challenge science meet, které probíhalo po celém Texasu. Naše americká střední škola ulovila krásné první místo ve 4A school kategorii a 8. místo ze všech středních v Texasu. Já sama jsem se umístila v několika kategoriích;) Díky tomu, že nám to tak krásně jde, nás škola nechala si objednat tzv. letterman/varsity jackets, které dostanete jen za nějakou zásluhu a exchange studenti na ně často nedosáhnou. To mi udělalo obrovskou radost.

champs

Naše školní umístění - v hlavních rolích tři exchange studenti

moje diplomy

O chemii nemluvíme:D Snad příště ulovím i nějaké top 3 umístění.

Tenhle týden mi začaly jarní prázdniny, tak jsme se vydali campovat do panhandle. Campovat myslím spíše glampovat (glamping = glamorous camping). Máme camper, gril, heated blankets, snídáme palačinky apod. Fotečky přidávám níže;)

V Americe už mi zbývají necelé tři měsíce. Ano. Je to zvláštní. Za tři měsíce budu sedět doma v Česku. Upřímně? Těším se na hodně věcí a mám představu, co bych chtěla doma dělat – přece jen za ten rok si uvědomíte, co vám chybí a co je pro vás důležité. Ale taky se mi vůbec nechce domů. Amerika je země možností a dala mi toho strašně moc. Hodně jsem se toho tady naučila o světě a také o sobě, protože to tady pro mě nebylo vždycky jen jednoduché. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem si našla skupinu kamarádů, ve které bych se cítila "plnohodnotně". Řešila jsem problémy ve škole kvůli rozvrhu a zařazení do ročníku, musela si zvyknout na strašně moc věcí. Byly tu i časy, kdy jsem se cítila celkem sama. Exchange year není jen to, co vidíte na Instagramu: roztleskávačky, easy škola, cestování, oslavy etc. Za tímhle vším stojí obrovská snaha, překonávání se a další věci – i prostředí hraje obrovskou roli. Zároveň jsem si kolikrát říkala: "Snažíš se dost? podívej se na ostatní!" A to je asi to nejhorší, co můžete udělat, exchange year je totiž proces. Dneska jsem na sebe neuvěřitelně pyšná a neustále si kladu otázku: "How am I supposed to leave?" Nejenom, že mám pocit, že nestíhám, taky mě straší, že až se sem jednou vrátím, tak to tady bude vypadat úplně jinak.

Tak to byl takový real talk. Já sama mám hlavu plnou myšlenek, které bych ráda sdílela, ale to by to pak nebyl blog, ale seminární práce:D Děkuji moc za přečtení dnešního blogu, snad pro vás byl v něčem zajímavý. Teďkon mě čekají velké věci, tak mi držte palečky<3

Mějte se fajnově!
Kačí<3

Palo duro

Palo Duro Canyon State park - druhý největší canyon v USA (po Grand Canyonu v Arizoně)

glamping

Snídaně správných GLAMPERS

PS: Kdybyste někdo měl nějaké otázky na cokoliv nebo už i umístěnku blízko mě, nebojte se mi napsat třeba na ig @kpartlovka, ráda pomůžu.

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

22. 11. 2023 Ahoj, jak se daří?
03. 11. 2023 Podzim v plném proudu