První měsíc v USA aneb srpen 2022

V předešlém příspěvku jsem Vám představila svůj velmi dobrodružný odlet do USA. Dnes se podíváte na moje aktivity za měsíc srpen.

První týden jsme s mojí host mamkou a její rodinou navštívili Ontario Lake, které máme hned za rohem. Voda byla poměrně studená, ale osvěžující. V srpnu jsem si celkově zvykala na americký styl života. S Hinatou jsme zašly do místní knihovny, navštívily farmářský market. S hostitelskou rodinou jsme měli grilovačku. Objednali si zmrzlinu, size baby, která byla velká jak velikost max v ČR. Zvykla jsem si, že do každého pití dostanete led, porce jsou nejméně dvakrát velké jak v Evropě. Daň není zahrnutá v ceně, auta mohou řítit nezletilí studenti, v Americe se používají cups, palce, stopy, galony a Fahrenheity. 

Po zhruba týdnu mě čekala schůzka s dalšími studenty  ze zahraničí. Na schůzce jsme byli seznámeni s pravidly Greenheartu, poznala jsem svoje budoucí kamarády z různých koutů světa a ochutnala Americkou pizzu. 

S rodinou jsme se také vydaly do Syracusu, do velkého nákupního centra. Jelikož se blížil začátek školního roku,  navštívila jsem školu a vyřešila potřebné dokumenty. Prázdniny jsme zakončili kempováním u řeky Saint Lawrence River. Plavala jsem v řece se západem slunce, ochutnala jsem americkou mega kalorickou sladkost - S’more (skládá se z jednoho nebo více opečených marshmallows a vrstvy čokolády vložené mezi dva kousky grahamového sušenky). Spala jsem ve stanu, (který jsme velmi těžce s Hinatou stavěly:)). Užívali jsme si hezkého počasí, přírody, procházek, pohody a dobrého jídla. 

V srpnu jsem také začala nahrávat svůj vlastní podcast o mé zkušenosti v USA, pokud Vás zajímají detaily a osobnější vypravovaní pusťte si epizody na Spotify: Everything and nothing with Linda:  https://open.spotify.com/show/10kTxiI6vDAQQVkKoja7dM?si=1YXJzDpGQ3C-5kg-aYsRqw  a určitě mě sledujte na mém Instagramu:  https://instagram.com/lindasteinerova?r=nametag

nástup do letadla do USA

kafe, Hinata a farmářské trhy

lake Ontario

místní nádherná knihovna

V nákupním centru v Syracusu se nachází kolotoč, na kterém se můžete s povozit.

mapa centráloního New Yorku

obloha z kempování

uvnitř místní knihovny

downtown

další kafe v nákupním centru v Syracuse

Fotografie ze schůzky Greenheart.

grilování na zahradě mojí host

grilování večeře u nádherného západu slunce

downtown vol. 2

já a Hinata

plavaní v řece při západu slunce

na procházce okolo řeky

obří porce salátu v americké restauraci

nádherná příroda

moje škola - Watertown High school

další krásný snímek americké přírody

kempování s Hinatou

kolotoč v Syracusu

řeka ve Watertownu

Linda Steinerová

Linda Steinerová, ČR
studentka v USA, ročník 2022-2023

Jmenuji se Linda Steinerová. Je mi 16 let, jsem z České republiky a rozhodla jsem se na rok studovat v zahraničí. Nyní se nacházím v USA, ve státě New York a plním si tím jeden z mých největších snů. Mezi mé koníčky určitě patří cestování, poznávání nových kultur a učení jazyků. Zabývám se video-tvorbou a focením.

Poslední příspěvky

09. 10. 2022 Dlouhá cesta do USA

Instagram

Sledujte mě i na Instagramu