První týden školy v USA

Vítám vás všechny zpět na mém blogu, dneska vám povím o mých prvních dnech v Americké High School.

Vítám vás všechny zpět na mém blogu, dneska vám povím o mých prvních dnech v Americké High School.

Mám za sebou první týden studia na Americké škole a všechno je tu úplně jiné. Na začátku se zapíšete do hodin, které chcete mít u vašeho takzvaného “guidance counselor”. Já mám první hodinu US History, kde probíráme dějiny USA od válek původních obyvatel, pak mám Chemii, Němčinu, orchestr potom jednu hodinu volnou na oběd, při které můžu i odejít ze školy, Angličtinu, Matiku a Technical Theatre, kde děláme věci jako vyrábění kulis, osvětlení a ozvučení. Škola je hodně velká a chodby jsou plné lidí, což bylo ze začátku docela děsivé, ale po pár dnech jsem si zvykla. Našla jsem si už i pár kamarádů a brzy se budu moct zapsat do klubů, které tady mají po škole. 

 Minulý týden měla škola velkou akci vítání nových studentů “freshmans” do školy, bylo to večer po vyučování a hrála kapela, každý z nás “seniors” daroval jednomu z nových studentů připínáček s logem školy a rokem jejich graduation. Byla jsem tam s kamarádkou a ta z toho měla docela srandu, protože na konci simbolicky zapálili velké logo školy.

Učitelé nám dávají poměrně dost úkolů, ale jinak se mi zatím škola nezdá obzvláště náročná. Všichni jsou vstřícní a učitelé mají často blízký vztah se studenty, což je moc milé.

S rodinou jsem o víkendu byla v Coloradské Garden of the Gods, což je nádherný přírodní park. Byla jsem tam poprvé s Americkými Girl Scouts, zatím jen s družinou holek mladších než já, povídala jsem jim o česku a hráli jsme hry, byla to zábava.

Děkuji za přečtení.

Madla

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě