Překvapení v USA

Dámy a pánové, nevím jaká překvapení jste zažili za poslední týden vy, ale myslím si, že to co se stalo tady byla jedna z největších a hlavně nečekaných věcí, které si budu navždy pamatovat.

Vše začalo minulý víkend, kdy jsme s rodinou vyrazili kempovat na místo, kde prarodiče staví nový dům, blízko Gunnison National Forest (nevím přesně, celkově jsme byli na náhodném místě u silnice). Každopádně, byl to jeden z nejlepších víkendů co jsem tu zažila. Poznala jsem další část rodiny (mají hodně strýčků a tetiček : D) a taky jsem je naučila hrát prší a vybíjenou. Důležitý fakt, celý víkend bylo kolem třiceti pěti stupňů. V noci jsem teda mrzla a to jsem měla několik vrstev na sobě, ale vše jsem přežila.

Po krásném víkendu v divočině jsme se vrátili domů, kde na nás čekalo temné nebe, kvůli požárům v horách. Nebe bylo tmavé a nažloutlé a jedenáct hodin ráno vypadalo jako šest hodin večer. Kolem jedné odpoledne jsem vyšla ven a venkovní stůl se židlemi byl pokryt prachem a popelem, který tam navál vítr.

Už to samotné bylo zajímavé, ale další den ráno mě čekalo největší překvapení ze všech.

Ano dámy a pánové. Sníh. Nikdy na světě bych si nemyslela, že po víkendu stráveném v tílku a šortkách budu muset vytáhnout zimní kabát. A jestli si myslíte, že sněžilo jen ráno, tak to ani omylem. Sníh nám tu vydržel dva dny a pak už jen pršelo a světe div se, o víkendu jme měli zase třicítky. Myslím si, že po takovém týdnu mě už nic nepřekvapí.

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!