Podzim skoro po evropsku

Konečně se teplota dostala pod 15 stupňů (tedy alespoň v noci) a dneska spadl první déšť, což znamená, že podzim nám oficiálně přišel i do Kalifornie, tma je večer dřív a dřív a rána jsou teď zahalená mlhou.

Českému podzimu se to sice nepodobá, protože přes den si pořád vystačíme v tílku a šortkách, ale pro zdejší to i tak podzimem je, tak jim to brát nebudu. Místo toho vám povím něco o svých kamarádech a mých zážitcích z posledních dvou týdnů.

První listopadové večery jsem strávila s mojí americkou partou. Nejdřív jsem na odpoledne byla ještě s jedním spolužákem u kamarádky Rae a zatímco oni vařili krásný sluníčkově žlutý mac n’ cheese, naučila jsem je pár českých frází a okradla je o zhruba třicet mandarinek z jejich zahrady. Po naší večeři bohaté na vitamin c a yellow 11 se k nám přidaly další dvě kamarádky a vyrazili jsme na školní stadion na poslední fotbalovou hru sezóny. Náš tým sice nevyhrál, ale jelikož má naše škola nejlepší fanoškovskou sekci v celém distriktu, atmosféra byla stejně úžasná. Po hře jsem přespávala u Rae a večer jsme zakončili okolo ohniště u ní na zahradě.

Kromě svých amerických kamarádů si tu tvořím přátele i napříč Evropou. Díky americké agentuře, přes kterou jsem sem přicestovala, jsem se seznámila i s Elisou z Francie a Verenou z Rakouska. Minulý týden oslavila Elisa svoje sedmnáctiny a v pátek uspořádala oslavu ve velice americkém pojetí. Konala se v boliwngovém alley a na menu byla samozřejmě pizza. Dokonce jsme dostali i ty krásné bowlingové botičky, které vidíte ve filmech. Na oslavě nás bylo okolo deseti, takže jsem dostala šanci seznámit se s pár novými lidmi a musím se pochlubit, první kolo jsem vyhrála! Jsem moc ráda, že si tvořím konekce i z jiných částí světa, a už plánujeme, že se někdy až budeme zpátky na našem domovském kontinentu sejdeme.

A moje euroamerické zážitky tímhle nekončí. Minulý týden jsem se svojí host rodinou šla na americko-srbskou svatbu, plnou hostů z Německa, Rakouska a samozřejmě česka. Na menu byly klobásy se zelím a dresscode si vyžadoval, abych na sebe oblékla dirndle. Po svatbě jsme se vydali do malého německého obchůdku, který byl hned vedle sálu kde se slavilo a nakoupili si hromadu sladkostí, které si běžně o Vánocích užívám já v Česku, takže mi nebudou během svátků chybět. 

 

Na téhle krásné notě bych to dneska asi uzavřela, těším se až vám příště povím něco o thanksgivingu, a možná se do té doby naladíme i do vánoční nálady. Přeju hezký den a díky všem co čtou můj blog!

Fotbal

Důkaz že vám o svých výkonech nelžu

Jsme to ale fešáci

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!