HOCO🥳

Ahoj! Dneska vám do blog postu přinesu trochu evropské kultury v amíkovském pojetí a povyprávím o svém zážitku z homecomingu.

Homecoming začal spirit weekem, kdy se studenti ve škole oblékali do různých kostýmů a barev. Každý den v týdnu měl jinou tématiku, včetně Barbie, mimoňů a divokého západu a mezi  kostýmy, které stojí za zmínku byl obrovský žlutý nafukovací oblek, ve kterém se po škole procházel jeden ze spolužáků. O víkendu už přišel samotný homecoming dance.

 Odpoledne před tou parádou jsem strávila se svojí kamarádkou Rae. Připravily jsme se spolu, napakovali si nehty, oblékly se a pak jsme vyrazily na úžasnou večeři skládající se z hromady sushi a zhruba dvou litrů zeleného čaje. Hned po příchodu Rae a pár mých kamarádů obsadili karaoke bar a předvedly svůj talent a pak jsme vyrazili na taneční parket. Aby jste pochopili, jak takový průměrný americký teenager tančí, představte si, že jste na přeplněné stanici metra a snažíte se lokty probojovat ven, a každých pět vteřin do vás někdo naběhne. Zjednodušeně tanec je spíš jedna velká bitva v rytmu hudby z roku 2000. Přes těch pár modřin jsem si homecoming užila.

Rae <3

Druhým highlightem minulého týdne byla oslava Octoberfestu, která se konala u nás doma. Jelikož se moji host rodiče přátelí se spoustou lidí německé národnosti, slaví s nimi i Octoberfest a to se vším všudy. V našem domě se ocitlo asi čtyřicet lidí v krojích, německá kapela, deset kilo klobás, a jak už se tak u Octoberfestu stává, taky spousta piva. Popravdě to byl asi jeden z nejzajímavějších zážitků za ty poslední dva měsíce, protože jsem dostala možnost mluvit s lidmi, kteří se do Californie přestěhovali z Německa, Rakouska a dokonce jsem mluvila i s třemi Češkami. Popovídat si s někým v češtině (ač trochu amerikanizované) bylo osvěžující. Taky je důležité podotknout, že lidi v Americe mají jiné osobnostní rysy a mluvit s někým, kdo se chová jako Čech mi udělalo hroznou radost.

Na téhle krásné notě bych chtěla tenhle krátký post ukončit a těším se na příště.

Octoberfest

Pink out!

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!
03. 11. 2023 Trick or treat!
17. 10. 2023 HOCO🥳