Trick or treat!

Už chápu proč se v Americe říká “Go big or go home”. Lidi se tu tím opravdu řídí, a to platí několikanásobně během svátků. Naprosto na každém rohu jsem posledních půl měsíce prakticky dýchala Halloweenskou náladu a obdivovala vyzdobené zahrady s několika metrovými sochami a miliony světýlek.

Víkend před Halloweenem uspořádala moje host rodina Halloweenskou párty pro mě a moji host sestru Kristýnu. Společně jsme napekly spoustu zákusků a moučníků, vyzdobily celý dům  a nazvaný všechny naše kamarády. V sobotu večer se pak u nás doma sešli všechny víly, upíři a příšery a zábava mohla začít. Na programu byly všechny stereotypické party aktivity včetně karaoke, stolních her, vyřezávání dýní a sledování hororových filmů. Asi vás bohužel zklamu, když vám povím, že tenhle stereotyp údajně bohužel není dobrou reflekcí Halloweenu v USA. Všichni moji kamarádi mi potvrdili, že tohle je první a pravděpodobně poslední party tohohle typu, kterou kdy zažili. Nikdo tu údajně takovéhle oslavy nepořádá. Naštěstí si to všichni užili a byly za ten zážitek stejně vděční jako já.

Kostým Jacka Skelingtona na Halloweenské party

Vyřezávání dýní

Opravdový Halloween jsem strávila s Kristýnou koledováním. Do ulic jsem vyrazily, až když padla tma, ale některé domy zářily tak, že osvětlily celou ulici a jelikož tu je teplo i na večer, ani jsem netrpěla zimou ve svém kostýmu Zvonilky. My jsme sice moc sladkostí nenasbíraly, protože jsme šly do nejnazdobenější části města, kde byly davy lidí, ale na druhou stranu jsme viděly ty nejkrásnější výzdoby v celém Orange, takže to stálo za to. Musím uznat, že to nadšení z Halloweenu, které tu převládá konečně chápu.

 

Já jako Zvonilka

Jeden z vyzdobených domů

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!