Splněný SEN a nová životní ETAPA!

Ahoj, čtenáři! Jmenuji se Linda a vítám vás u prvního příspěvku z mého blogu, ve kterém s vámi budu sdílet své pocity a zážitky z průběhu mého ''EXCHANGE YEAR'' v USA.

S myšlenkou odcestovat a studovat rok v zahraničí si pohrávám poslední dva roky, vždy to byl spíše takový nereálný sen, jak to taky se sny obecně bývá. Při hledání dalších informací o výměnném pobytu jsem narazila na spousty agentur, které tyto programy zprostředkovávají. Jakmile jsem však objevila agenturu CCI a zjistila, že je zde možnost stipendia, bylo jasno. A jak celý proces vlastně probíhal?

Celé se to seběhlo hrozně rychle, jeden email kvůli registraci pro získání stipendia – natočit video a sepsat esej – cesta do Hradce Králové – testy a první kolo bylo za mnou. Nejdříve jsem z průběhu neměla úplně dobré pocity. Dost jsem věřila své eseji a videu, jelikož jsem si na nich dala záležet a vložila jsem tam část sebe. Problém nečekaně nastal při psaní testu, kde jsem při kontrole svých odpovědí omylem ''refreshnula'' stránku a se zděšením zjistila, že jsem smazala všechny své dosavadní odpovědi. Kdybych tvrdila, že mě v daný moment – kdy zbývalo posledních pár minut do odevzdání testu – nezalil pot, lhala bych.

Naštěstí všechno dobře dopadlo a o pár týdnů později mi přišel email od paní Jany Rule, který mi sděloval, že postupuji do dalšího kola! Z této zprávy jsem byla ohromně nadšená a věděla jsem, že jsem zase o krůček blíže ke splnění svého snu.

Email s pokyny ohledně druhého kola přišel na konci ledna. Na vyplnění všech potřebných dokumentů a napsání esejí byl jeden týden – shodou náhod zrovna ten, kdy jsem nebyla v Česku, sakra :D S ničím jsem neotálela a pustila se do vyplňování po hlavě. Bohužel mé nadšení nemělo trvat dlouho, výsledky druhého kola jsou tu… Živě si to pamatuji, ve škole hodina biologie a na mobil mi přichází upozornění, email s výsledky je tu. Se zatajeným dechem a zrychleným tepem ho otevírám. Pět slov stačilo k tomu, aby mým tělem projela vlna emocí a zklamání - ''bohužel byl vybrán jiný kandidát''. Cítila jsem se hrozně, až v té chvíli mi došlo, jak moc po tomto snu toužím.

K mému velkému překvapení mi bylo dodatečně nabídnuto poloviční stipendium, z čehož jsem měla obrovskou radost. Mé poděkování patří především mým rodičům, kteří mě ve splnění tohoto snu velmi podporují. Zároveň bych chtěla poděkovat agentuře CCI za tuto možnost a udělení 50% stipendia.

 

Stále nemohu uvěřit tomu, že se mi již za pár měsíců převrátí život vzhůru nohama, ale těším se na to a vezmu vás s sebou!

Linda Synovcová

Linda Synovcová, Praha
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2024-2025

Poslední příspěvky

30. 04. 2024 A jak to bylo dál?