Situace v USA - Florida

Několik mých kamarádů (výměnných studentů) se začalo vracet zpět do Evropy. A na řadu přišla myšlenka o návratu zpět do ČR. Po komunikaci s p. Rule, organizací a mou rodinou v ČR, jsme se rozhodli, že zůstanu ve státech. S mou rodinou v ČR jsem za poslední dny v kontaku více, než normálně, a i s p. Rule, která mi je nápomocná v každé situaci.

Jak všichni už nějakou dobu na vlastní kůži pociťujeme, situace se změnila. Ale jak to ovlivnilo mě a život na Floridě?

Je to už nějaký ten pátek, co jsem byl naposledy ve škole. Všechno to začalo našimi jarními prázdninami, kdy jsme zhruba v polovině března dostali týden volna. Na jarní prázdniny jsme se těšili a s mojí rodinou jsme měli spoustu plánů. Avšak hned první dny se situace začala zhoršovat a my museli naše plány změnit.
Do této doby jsem si ,,vážnost situace" moc neuvědomoval, ale potom, co jsme se ve zprávách dozvěděli, že zavírají 2 největší zábavný parky ve světě - Disney World a Universal park, kam jsme shodou okolností měli namířeno, došlo mi, že to asi nebude jen sezónní chřipka.

Několik mých kamarádů (výměnných studentů) se začalo vracet zpět do Evropy. A na řadu přišla myšlenka o návratu zpět do ČR. Po komunikaci s p. Rule, organizací a mou rodinou v ČR, jsme se rozhodli, že zůstanu ve státech. S mou rodinou v ČR jsem za poslední dny v kontaku více, než normálně, a i s p. Rule, která mi je nápomocná v každé situaci.

Od té doby se začalo zavírat co šlo - kina, školy, restaurace, obchody... no zkrátka všechno kromě obchodu s potravinami, konec konců to znáte z vlastní zkušenosti. Asi největší ránu jsme však dostali, když nám zavřeli i naše drahocenné pláže, kde jsme se poslední dny ukrývali před letními teplotami Floridy. (Nyní je vstup na pláže zakázán a pláže jsou hlídané policejními hlídkami.) Restrikce a různá omezení se liší stát od státu a město od města. Situace ve velkých městech není zrovna nejlepší, ale my máme štěstí, že žijeme v malém městě. Zde u nás je momentálně jediný zákaz, a sice zákaz shromažďování lidí. Roušky a respirátory je zatím věc dobrovolná, nicméně pokud jdou lidé do obchodu, má až 90% lidí roušku. Má rodina v ČR takřka každý den šije roušky pro koho jen můžou, a já nyní každým dnem očekávám jejich zásilku s rouškami pro mě a pro mé nejbližší z mého okolí.

Co se týče školy, tak tu máme on-line. Z 90% přes aplikaci ,,Edgenuity", kde máme z každého předmětu přichystané úkoly na každý den. Několikrát do týdne máme i společné videohovory s učiteli z jednotlivých předmětů. S největší pravděpodobností se tento školní rok do školy už nikdo z nás nepodívá. Největší ránu dostali maturitní ročníky, ve kterém jsem i já a můj hostitelský brácha. Byl zrušen maturitní ples, maturitní ceremoniál a spoustu dalšího... (Všechny ty nejhezčí momenty, které si člověk pamatuje navždy)
Jak vypadá můj běžný den v ,,karanténě"? Téměř každý den navštěvuji jeden sportovní areál, kam si chodím zaběhat, projít, zacvičit, a nebo jen sednout na lavičku... Díky ,,předčasným prázdninám" mám každý den spoustu času navíc, a tak jsem se rozhodl ho nepromarnit.
(Zde je pár ukázek za posledních pár dní) 

                    

Dopis, který udělal radost!                          Sbírání odpadků z okolí...

 

  

                                                          Pomoc místnímu útulku :)

 

                      

                                              Mé cvičení na místním sportovišti :)

 

 

Let zpět do ČR mě čeká za necelé 2 měsíce. Zatím nikdo z nás neví, jaká situace bude v tu dobu panovat. Letenku, ještě před odletem do USA, mi pomohla zajistit p. Rule. Zná informace o mém letu a díky tomu mi může být v této situaci ještě více nápomocná.
Nyní nezbývá nic jiného, než si užívat každý den a čekat, co si na mě osud přichystá... :)

 

Martin Laštůvka

Martin Laštůvka, Most
student v USA, ročník 2019–2020

informace o studentovi...

Poslední příspěvky

16. 01. 2020 Vánoce na Floridě!
07. 11. 2019 Homecoming!