ACT test v USA zdarma

Jako studentce jedenáctého ročníku na střední škole v Americe mi byla nabídnuta možnost napsat si test zvaný ACT.

ACT test je test, který, když máte vysoké skóre, pomůže studentům získat stipendium na vysokou školu, a protože vysoké škole jsou zde, tedy v Americe, velice drahé, většina žáků si napíše tento test a doufá, že dostanou vysoké hodnocení. V jedenáctém ročníku na střední škole v Americe máme tento test zdarma.

Přestože test jsme měli psát až příští týden, přípravy začaly již týden předchozí. Museli jsme vyplnit naše osobní informace (ulice, jméno,...), informace na kterou vysokou školu bychom chtěli jít, dotazník co bychom chtěli v budoucnu dělat, atd. To vše se nacházelo na určitých papírech, a my jsme měli možnost nahlédnout do odpovědního archu, protože tyto papíry jsme později obdrželi a zaškrtávali do nich odpovědi.

Ve středu, 20. února, byla celá jedna chodba ve škole uzavřena. Studenti čekali před touto chodbou, a když konečně paní konzultantka otevřela velké dvoukřídlé dveře, se nahrnuli dovnitř. Hned za těmito dveřmi nás očekával učitel s kalkulačkami, které byly schválené ACT pravidly (mohli jsme použít kalkulačku na matematiku, ale pouze určitý typ) a rozdělil nás též do tříd. Před vstupem to určené třídy, kde jsme měli být testováni, učitelé odškrtli naše jméno a my jsme museli odevzdat mobilní telefony či jiné technologie.

Ve třídě jsme umístili náš školní batoh vpředu ke zdi a byli jsme náhodně rozesazení do lavic.
Když všichni dorazili, dveře byly uzamčeny a profesorka nám začala předčítat pravidla. Též nám rozdala naše papíry s informacemi a zadání testů. Pravidel nebylo mnoho a my jsme brzo mohli otevřít zadání a začít test.

Test se skládá ze čtyř částí a jedná se o zaškrtávání A, B, C nebo D.
Jako první jsme vyplnili test z angličtiny. Což bylo v podstatě čtení textu a nahrazování určitých slov, přidání čárek, ... Na tento test jsme měli 45 minut a museli jsme zodpovědět 75 otázek.

Po ukončení testu jsme museli zavřít zadání, zadání všech testu se nacházelo v jedné knížce, a znovu jsme slyšeli pravidla.

Nyní byla matematika. Měli jsme možnost použít kalkulátor, což jsem samozřejmě využila, ale jednalo se o 60 otázek během 60 minut, což jsem nebyla schopna stihnout. Jednalo se především o otázky z Algebry a geometrie.
Následovala krátká, 15 minutová, přestávka, ve které jsme mohli opustit třídu a čekat ve velké hale. Po uplynutí této krátké doby nás znovu zavolali do tříd.

Další test bylo porozumění textu. Zde se nacházeli dlouhé texty, a my jsme museli vysvětlit, co znamená celý text, či ve které části textu se toto nachází, atd. Měli jsme 35 minut na 40 otázek. Minulý týden, když jsme si procvičovali ACT jsme v této části testu měli text z Proměny od českého spisovatele Kafky. 

A poslední je věda, což je v podstatě pouze čtení vědeckých textů a porozumění grafům, či tabulkám, a zodpovězení 40 otázek ve 35 minutách, což není možné, protože nemáte čas ani si přečíst pořádně zadané texty, nýbrž zodpovědět otázky.

Maximální počet bodů, jenž můžete získat, je 36. Stipendium na horší vysoké školy je možno dostat již se 24 body, ale na ty lepší vysoké školy student musí získat přinejmenším 28. Výsledky tohoto testování se dozvíme přibližně za osm týdnů.

Adéla Zmrzlá

Adéla Zmrzlá, Praha
studentka v USA, ročník 2018-2019

Vyzkoušejte také studium v USA s CCI

Poslední příspěvky

19. 04. 2019 Americká prom
04. 03. 2019 ACT test v USA zdarma
01. 02. 2019 Homecoming
31. 01. 2019 Druhý semestr
31. 12. 2018 Vánoce v Chicagu II
31. 12. 2018 Chicago a Vánoce