Thanksgiving day a vánoční přípravy

Plno jídla, spánku a děkování nás čekalo na den díkuvzdání! Byl to opět jeden z dalších dnů, na který asi jen tak nezapomenu. Jak už je známo, tento svátek nese ve Spojených státech velmi silnou tradici. Většinou se sejde celá rodina a uspořádají si obrovskou hostinu.

Původní plán bylo všechno nachystat večer, ale s naší neaktivitou se nám to nepovedlo. Takže další den dopoledne jsem pomáhala s přípravou jídla. Mým úkolem bylo naškrábat brambory a přichystat zeleninu. Kolem desáté ráno přicházeli další členové rodiny. Chlapi si usedli k televizi, kde sledovali fotbalovou mánii. Správně se má všechno servírovat až večer, ale my jsme si to udělali po svém. Amerického krocana jsme si dali již na oběd. K tomu nechyběly přílohy jako bramborová kaše, nebo sladké brambory, salát, buchty a spousta dalšího. Jako dezert jsme si pochutnali na dýňovém koláči. Každý si ze začátku naložil trochu, a poté si postupně přidával. Celkově bych tipla, že jsme strávili klidně i dvě hodiny jenom jezením. Hodně jsem si užívala, jak máme stejné talířky, trička s nápisem „thankful“ a prostě maličkosti, které u nás neslavíme. Následující aktivitou přišlo rozlosování vánočních dárků. Každý si vybral, respektive vylosoval člověka, kterému musí koupit nějakou drobnost. Je to spíš myšleno ze srandovního hlediska. Na mě padl bratr od Taeler, takže pravděpodobně zvítězí ponožky s nějakým typickým českým nápisem, který mi stále schází vymyslet.

K večeru, kdy se všichni odebrali domů, jsme startovali s vánoční výzdobou. Tohle byla nejšťastnější chvíle pro mojí host mamču. Oči rozzářené až ke hvězdám. Zatímco většina z nás připravovala prostor pro vánoční stromy, kterých máme doma tak sedm, Joe vytahoval obrovské krabice z půdy. Wow, tolik dekorací jsem dlouho neviděla. Okolo desáté večer jsme se pustili do zdobení. Moje sestry už byly dávno v posteli. Zbýval nám nastrojit poslední a zároveň ten hlavní a největší strom. Cítila jsem, jak přichází vánoční naladění, vánoční vůně, a hlavně ty světýlka tomu dodají ten šmrnc! U toho jsme poslouchali vánoční písničky, vtipkovali a mluvili jen a jen o Vánocích. Úplně jsem si užívala tuto chvíli, protože i když mi bude moje česká rodinka hodně chybět, vím, že tyto chvíle už se nebudou opakovat. Vánoce v Americe s hostitelskou rodinou můžu zažít jen jednou. A proto se na ně tak těším, bude to magické a úplně jiné!

Krásné překvapení a malá oslava mých 100 dní v USA

konečné servírování

prácička s Joem

finální výsledek

americká rodinka:)

moje naložení, a pak jsem si samozřejmě přidala:D

gingerbread village

čokoládová bomba

Můj pohádkový pokojíček

Kristýna Šnyrychová

Kristýna Šnyrychová, Kopřivnice
studentka v USA, Kansas, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

12. 05. 2021 Senior trip
10. 05. 2021 Naše první dovolená
21. 04. 2021 PROM
24. 03. 2021 Lyžování v Coloradu