Let a první týdny ve Spojených Státech

Ahoj všichni a vítejte u mého prvního blogu, jmenuji se Kačka, pocházím z Berounska a 2. srpna 2023 jsem odletěla na celý školní rok do Spojených Států, respektive do Texasu. A mohu potvrdit, že to zatím byla celkem jízda ...

Překvapivě jsem se samotného letu tolik nebála. To bylo nejspíš proto, že svoji umístěnku mám již od konce dubna, a tak jsem měla čas všechno promyslet a možnost se hodně ptát (doporučuji). Se samotným balením jsem začala celkem pozdě – zhruba 4 dny před odletem, dá se to stihnout, ale jestli se nechcete stresovat, doporučuji začít dřív;). V mém případě mi nedělal problém objem kufru, ale jeho hmotnost. Odlétala jsem z Prahy v 6:05 ráno, přestupovala ve Frankfurtu a do cíle – DFW International Airport jsem dorazila kolem druhé hodiny odpoledne místního času. Od imigrační kontroly, nalezení kufru až po setkání s hostitelkou rodinou vše naštěstí proběhlo úspěšně. Pár hodin po mně dorazila má hostitelská ségra z Německa a všichni jsme vyrazili domů.

Jsem umístěna do hostitelské rodiny ve městě Weatherford, jedná se o relativně malé město se zhruba 30 tisící obyvateli. Bydlím zde se svými hostitelskými rodiči a s exchange studentkou z Německa. V Česku už zhruba deset let bydlím na vesnici, takže asi první šok bylo, jak je tady vše veliké. Ne nadarmo se říká: "Everything is bigger in Texas."

americké ALDI

Návštěva amerického ALDI - skoro jako doma<33 Nápis "Even the hauls are bigger here." je dost vystihující:D

Do školy chodím od sedmého srpna a zatím se mi tam líbí:). Má střední škola v USA je trochu speciální, protože máme tzv. 4-day week, což znamená, že se učíme jen pondělí – čtvrtek a pak máme tři dny víkend. Ale také to znamená, že jsme každý den ve škole od 8:10 do 16:20. Já však dojíždím do školy už na šestou ranní, a to kvůli tréninkům cross country – ty jsou ráno před školou, protože v odpoledním vedru je nemožné trénovat. Ve škole jsem se také zapojila jako manager tzv dril teamu (taneční tým) a udělala auditions do školního muzikálu. Škola jako taková mi zatím nedělá moc problémy, jako předměty jsem si zvolila: AP physics, chemistry, statistics, spanish II, yearbook, audio and video production, english III, US history since 1877. Do AP physics jsem z normální fyziky přešla po pěti týdnech školy, takže bylo docela náročné vše dohnat. Nicméně jsem jako česká gymplačka oproti ostatním napřed, jelikož pro mé ostatní spolužáky je toto jejich první rok fyziky vůbec.

O náročnosti/nenáročnosti zdejší školy a mimoškolních aktivit vám "povím" někdy příště. "Školní život" je tady dost zajímavý ve srovnání s tím, na co jsem z Česka zvyklá – každý pátek jezdím s drill teamem na fotbalové hry a už mám za sebou i homecoming week, během kterého jsme do školy chodili každý den jinak tématicky oblečení a zakončili ho homecoming parade a football game (kterou naše škola vyhrála:).

contruction workers hoco day 2

Já a má hostitelská ségra Tarja z Německa, téma druhého dne homecoming weeku bylo construction workers:)

homecoming game s ostatními exchange studenty

Homecoming game s ostatními exchange studenty - Tarja z Německa a Luisa z Brazílie. Já mám na noze připnutou tzv. mum - "ozdoba" ze stuh apod., kterou nosí převážně holky během homecomingu. Moje je bílá, protože jsem senior - ostatní mají svou ve školních barvách, také pro představu - moje mum je ve srovnání s ostatními malá;)

xc meet

Moje minulé závody cross country, které jsme běžely v dešti :D

Víkendy zatím trávím s hostitelskými rodiči či s ostatními exchange studenty. V Texasu (a celkově po celých Spojených Státech) je teď velké vedro – lámeme rekordy, takže se toho venku tolik dělat nedá (AC really does the trick). Máme ale naplánováno několik campovacích víkendů a akce s ostatními exchange studenty, a protože bydlím nedaleko metroplexu Dallas-Fort Worth, je tu vždy co dělat.

Už jsem tady déle než měsíc a zatím je vše fajn – i když ne vždy snadné. Děkuji moc za přečtení mého blogu;). Příště vám napíši více o mimoškolních aktivitách a svatbě, na kterou se chystám za týden.

Zatím se mějte krásně, u dalšího blogu čauky!

Inks lake state park

Campování v Inks Lake State Park

school buses

Žluté autobusy<33 vozí nás všude - na xc závody, fotbalové hry s drill teamem, ... Tahle fotka je z jednoho z mých cross country meets, na které vždy přijíždíme hodně brzy ráno - vyfoceno v 6:10 am.

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

22. 05. 2024 Academics
25. 04. 2024 District meet & prom
22. 11. 2023 Ahoj, jak se daří?