Mé umístění a vyzvednutí víza

Zdravím vás zpět na mém blogu. Jak jsem vám posledně slíbil, tak vám dnes již konečně prozradím, do jakého státu pojedu a také vám řeknu, jak jsem to měl s vyřešením víza do USA.

Začal bych tím, že vám řeknu, co všechno jsem musel udělat proto, abych dostal vízum do USA. Jako první věc jsem musel navštívit stránky americké ambasády a vyplnit žádost o studijní vízum do USA. Formulář na toto vízum byl složitý a webová aplikace je velmi uživatelsky nepřívětivá, a tak jsme s tím měli dost problém, ale nakonec se to po několika hodinách vyplnit přece jen povedlo. Poté jsme si vybrali datum osobní schůzky na ambasádě v Praze. V den domluvené schůzky na ambasádě jsem ráno jel vlakem do Prahy a doufal jsem, že odpoledne pojedu domů s vyřízeným vízem. Když jsem přišel k ambasádě tak mě voják, který to tam hlídal, hned pustil dovnitř. Prvně jsem musel vypnout a odevzdat všechnu elektroniku, kterou jsem měl u sebe a pak jsem musel projít rentgenem. Poté jsem si už jenom vzal pořadové číslo a čekal jsem. Když mě zavolali, tak jsem jim dal svůj pas a potvrzení o platbě víza,  a poté se mě anglicky ptali na pár jednoduchých otázek typu co jedu dělat do Spojených Států. Když se mnou ukončili pohovor, tak jsem čekal, že mi řeknou, že si hotový pas mám vyzvednout odpoledne, ale řekli mi, že si ho mám vyzvednout další pracovní den, což bylo až po víkendu. Takže jsem do Prahy musel jet znovu. Když jsem si pro vízum jel podruhé, tak samotné vyzvednutí trvalo asi jen 10 minut.

 

Ale teď už k tomu zajímavějšímu. Před zhruba měsícem mi na email přišla zpráva od Jany Rule s tím, že už mám své umístění. Podíval jsem se tedy do internetového systému, kde máme všechny potřebné informace a tam byl pdf dokument s mým umístěním a informacemi o rodině. První věc, co jsem se dozvěděl, bylo to, že jsem byl umístěn do státu Colorado, přesněji do města Fort Collins. Toto město se nachází asi hodinu a půl cesty autem severně od hlavního města Denver. Do školy budu chodit na Fort Collins High School, kde je přibližně 1600 studentů. Vzhledem k tomu, že škola, na kterou jsem chodil doposud, má jen okolo 130 studentů, tak to pro mě asi bude celkem šok. Ale i přesto se tam už velmi těším.

 

Dozvěděl jsem se, že jsem byl umístěn do šestičlenné rodiny. Vzhledem k tomu, že moje rodina je taky šestičlenná, tak to nebude až taková změna. V informacích o rodině bylo uvedeno, co mají za koníčky, co rádi dělají, kde pracují rodiče, věk všech členů rodiny atd. I přesto, že jsem dostal spoustu informací, tak jsem se chtěl s rodinou poznat osobně ještě před odletem, a tak jsme si domluvili video meeting. Kvůli časovému posunu mezi Českem a Coloradem, který je 8 hodin, jsme s rodinou volali o půlnoci našeho času. Na video meetingu jsem se potkal se všemi členy rodiny a vyřešili jsme detaily ohledně mého příjezdu. Jsem hrozně rád, že jsem se s nimi poznal ještě před příjezdem. A taky rodiče se trochu uklidnili, když už konečně ví, u koho budu další rok bydlet.

 

Do Colorada poletím hned první týden v srpnu a až tam budu tak vám sem budu dávat mnohem více blogů. Seznámím vás s mou hostitelskou rodinou, školou, městem atd.

Samuel Provazník

Samuel Provazník, Boskovice - Brno
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Jmenuji se Samuel, je mi 17 let a jsem z Boskovic. Rád sportuju a fotím.

Poslední příspěvky

20. 04. 2022 SAT week
17. 03. 2022 Výlet na Floridu
20. 02. 2022 Americký Super bowl
01. 02. 2022 Covid pozitivní v USA