Eweek

Dobrý den, vítám vás u dalšího blogového příspěvku. Dnes se dočtete o speciální akci unikátní pro naši školu. Eweek. Dozvíte se, co to je, jak jsem ho prožil a celkově jaký tento týden byl.

Eweek. Eweek je týden, který organizuje naše střední škola v USA, kde si student vybere předmět a tento předmět potom má celý den, každý den, celý týden. Tyto předměty však nejsou obyčejné, tyto předměty jsou vytvořeny jedním nebo více učiteli a probírají témata, na která ve škole obyčejně nenarazíte. Příklady těchto předmětů jsou: deskové hry, pečení, výroba dřevěných prstenů, muscle cars, anebo jak se starat o děti. Já jsem si vybral muscle car class.

Muscle car class byl úžasný týden. Náš předmět měl dva učitele, kteří naplnili většinu týdne, ale měli jsme i návštěvníky, jako například mechanika z Harley Davidson, anebo závodníka z vyschlého solného jezera. Učili jsme se o funkcích motoru, druzích aut a o různých dalších automobilových součástech. První den nám učitelé dokonce přinesli motor z motorky a druhý den jsme postavili funkční model V8 motoru. Také jsme soutěžili o nejlepší auta z šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let. 

Tento týden jsem si opravdu užil a rád bych si ho někdy prožil znovu, přestože vím, že se to nejspíš nestane. Děkuji vám za čtení mého blogu a napřečtenou příště.

Nejlepší auto z let 1960-1980, dle volby naší třídy.

Motor z Harley Davidson Pan America.

Turbo z auta našeho učitele.

Turbo z auta našeho učitele.

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago