Můj poslední týden v USA

Jako by to bylo včera, co jsem před sebou měla přes devět měsíců v Americe. Teď už mi tu zbývá míň jak týden a je těžké uvěřit, že to tak rychle uteklo.

Poslední dva týdny jsem každý den něco podnikala s mojí host rodinou nebo kamarádkami, pořád mám ale pár věcí, co před odjezdem ještě chci stihnout. Už se mi alespoň podařila sehnat většina dárků pro kamarády a rodinu doma v Česku, takže jsem si mohla zabalit své velké kufry a mám o starost míň. Ve škole mě čeká už jen pár dní, už sice nic moc neděláme, já se ale pořád pilně učím na zkoušky, co mě čekají po návratu domů. Své poslední dny tady ale rozhodně nechci strávit jen učením, takže jsem byla ráda, když jsem mohla na celý víkend iPad schovat a strávit čas s rodinou. 

 

Za ten rok mi tu často chyběl ten můj klid, chtěla jsem si to tu užít, ale zároveň jsem občas měla pocit, že nemám chvilku pro sebe. Teď si začínám uvědomovat, že mi ta aktivní rodina bude chybět a doma to bude zase velká změna. O víkendu jsme s host rodinou vyrazili do muzea, kde jsem se dozvěděla ještě něco víc o Havajské historii. V neděli jsem samozřejmě jako hrdá Češka zapnula rodičům hokej, aby naopak taky oni viděli něco z mojí kultury. Oba mají hokej celkem rádi, takže jsme si to užili. Samozřejmě následovala oslava, když jsme to tak hezky vyhráli. 

 

V pondělí byl Memorial Day, kdy se uctívá památka obětí války. Je to státní svátek, ale můj host táta musel i tak do práce, tak jsme si s mamkou a ségrou udělaly krásný holčičí den. Vyrazily jsme do národního parku a na pláž, kam jsem se podívala poprvé a mohla jsem si díky tomu odškrtnout další věc ze seznamu. Bylo to mé první šnorchlování u opravdového korálového útesu a musím říct , že to byla vážně nádhera. Večer mi host mamka jako překvapení připravila krásný dort jako takovou menší rozlučku, ta větší nás ale ještě čeká příští víkend. V týdnu mám naplánované poslední výlety s mými nejlepšími kamarádkami a pak už mě jen čeká víkend s rodinou, spousta loučení a odlet zpátky domů… 

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe