Homecoming!

Jedna z věcí, na kterou jsem se těšil ze života amerického studenta nejvíce, je pravý americký Homecoming. Je to školní ples na začátku školního roku. Každý z nás určitě zná Homecoming z amerických filmů, ale je to opravdu taková nádhera, jak je vykreslováno ve filmech? Za mě je odpověď naprosto jasná. Je to stokrát lepší! Měl jsem možnost zažít něco neuvěřitelného, a tento den si budu pamatovat do smrti. Ale hezky po pořádku.

Vše se to začalo několik dní před samotným Homecomingem, kdy každý ročník ve škole volil svého krále a královnu plesu. Já jsem na ples pozval svou kamarádku, se kterou jsem se poznal první týden školy. Kluci zpravidla svou pozvánku pro jejich partnerky vyrábějí na velký formát čtvrtky, a fantazii se meze nekladou. Samotný týden před Homecomingem byl v duchu ,,Homecoming Spirit week". Jak už název napovídá, Spirit week je pojmenování pro týden, kdy každý den v týdnu se nese v duchu nějakého tématu. Studenti, a dokonce i učitelé, chodí do školy oblečeni právě na dané téma.

Pátek tohoto týdne, byl ještě o něco více speciální. Jelikož nás večer čekala Homecomingová, domácí hra ve fotbale, měli jsme na škole tak zvané ,,PepRally". To je vlastně taková oslava a povzbuzování našich fotbalových hráčů (Vikingů), před samotnou hrou. Po třetí vyučovací hodině se celá škola sejde v obrovské tělocvičně, a oslava může začít! Školní kapela a roztleskávačky udávají tempo celé události. Různé ročníky a třídy předvádějí všelijaké nacvičené choreografie závisející na tom, s kým se právě naši Vikingové utkají. Fotbalové hry jako takové, jsou neuvěřitelným zážitkem. Studentská sekce stadionu dává každou sekundu najevo podporu našim hráčům a jakési znamení našim protihráčům, že toto je náš ,,rajón". Atmosféra je to opravdu nepopsatelná.

Je sobota, den na který jsem se tak moc těšil, je den ,,D". Přípravy na dnešní večerní ples vrcholí. Naštěstí jsem mužského pohlaví, a tak mi přípravy nedělali sebemenší problém. Stačilo mi si obléknout kalhoty, košili, motýlka a mohl jsem vyrazit. S mými kamarády jsme se domluvili, že se všichni sejdeme a své partnerky vyzvedneme společně. Vyzvedli jsme je u nich doma a s jejich rodiči se seznámili, přesně jako v amerických filmech. Společně jsme jeli nejdříve na pláž a při nádherném západu slunce jsme si udělali fotku. Poté jsme si šli dát večeři do jedné, celkem luxusní restaurace. A po večeři nám už nic nebránilo, abychom se vydali na samotný ples.  

Světla, třpytky, občerstvení, kapela, nádherná výzdoba všude kolem. To a ještě mnohem víc na nás čekalo po příchodu na tak dlouho očekávaný Homecoming. Jakoby se zastavil čas, a vše kolem mě. To bych ale nebyl já, aby šlo všechno tak, jak má. Sahám do kapsy pro mou vstupenku, sahám do druhé, do třetí, vstupenka nikde. Nemusel jsem ani nic říkat. Otočil jsem se na svou kamarádku, která již ze své kabelky vytahovala jak její, tak i mou vstupenku. Jak se má vstupenka dostala do její kabelky, vážně netuším :D. Prý jsem mou vstupenku nechal u nich na stole, když jsem ji byl vyzvednout 🤷. Být mužského pohlaví s sebou nese celoživotní prokletí, a tak ještě že ty naše drahé polovičky máme... 🙏🏽 Dále přišla na řadu společná fotka ve fotokoutku, a poté již samotný taneční parket. Když se sál zaplnil, král a královna plesu, měli své slavnostní předtančení. Následně už jsme si s kamarády užívali vlastní zábavy.

Byl to neuvěřitelný týden. Zažil jsem věci, které se mi vryly tak hluboko, že na ně do smrti nezapomenu (- #vstupenka :D). A přestože to uteklo jako voda, ve svých vzpomínkách prožívám tyto nádherné okamžiky stále dokola... ❤︎

Sledovat mě můžete také na: https://www.instagram.com/nifty_____/

 

Martin Laštůvka

Martin Laštůvka, Most
student v USA, ročník 2019–2020

informace o studentovi...

Poslední příspěvky

16. 01. 2020 Vánoce na Floridě!
07. 11. 2019 Homecoming!