Už jen míň než měsíc?

Čas plyne poslední dobou neskutečnou rychlostí, ještě tu toho ale musím tolik stihnout.

V den, kdy už mi zbýval jen měsíc, jsem dostala strašně divný pocit. Jako bych si rázem uvědomila, že už to opravdu za chvíli končí. Ano, sice se už neskutečně těším domů, ale zároveň mi došlo, že mi to tu opravdu bude všechno strašně chybět. Navíc jsem měla spoustu plánů a už mi zbývá jen pár týdnů na to zažít tu všechno, co jsem ještě v průběhu tohohle roku chtěla. Když jsem si tohle všechno uvědomila, začala jsem se okamžitě s kamarády domlouvat, že se do té doby musíme určitě ještě vidět a někam zajít. Může se zdát, že bude snadné se po tom roce vrátit domů, ale čím víc se to blíží, tím těžší si myslím, že to nakonec bude.

 

Poslední oficiální atletické závody sezóny nešly úplně tak, jak bych si přála, i tak jsme ale jako tým byli opravdu úspěšní a nakonec jsme vyhráli celý šampionát. Minulý týden jsme měli ještě jedny závody, ty už byly tak trochu navíc, ale já jsem se ráda zúčastnila. Chtěla jsem se ještě vidět s kamarády a užít si ten úplně poslední den, ale taky jsem věděla, že můžu dosáhnout lepších výsledků než na šampionátu a chtěla jsem do toho dát opravdu všechno. To se mi povedlo, a nejen, že jsem díky tomu byla vážně spokojená, protože jsem překonala svůj vlastní rekord, ale ještě jsem se i opravdu hezky umístila a celý ten večer si moc užila a o to šlo.

Poslední závody s nejlepší kamarádkou

Věcí, co ještě chci stihnout, ale také učení se na zkoušky je teď opravdu hodně a času čím dál míň. Minulý víkend jsme jeli s rodinou kempovat na nejdelší pláž na druhém konci ostrova, takže jsem si mohla alespoň odškrtnout další věc ze svého bucket listu. Bylo to jako úplně jiný svět, kde se potkávali zelený ráj, nádherná pláž a divoký oceán a slunce tomu všemu dodávalo tu správnou jiskru. Musím říct, že i přes těch 113 (možná víc) komářích štípanců to stálo za to, i když ta noc byla dost nepříjemná.

 

Havaj je nádherné místo, ale přiznám se, že kvůli těm velkým rozdílům mi tu docela dost chybělo Česko. Ta česká krajina, přechod chladné zimy na jaro, tradice… Zároveň ale vím, že si musím naplno užít ten čas tady, protože v Česku mi zase bude chybět Havaj. Ráda tu ten ostrov prozkoumávám a už teď vím, že se sem určitě co nejdřív vrátím.

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe