Tik ťak, USA se blíží…

Dochází nám čas. Květen už je za námi, konec školního roku se nebezpečně rychle blíží a tahle myšlenka čím dál častěji okupuje moji hlavu.

Jak jsem minule slíbila, využívám každou volnou chvíli k tomu, abych si to tady ještě s přáteli užila. Spontánní výlety a plánování víkendových aktivit jsou teď na každodenním pořádku a je toho tolik, co ještě chceme udělat a stihnout.
Jedna z mých kamarádek odjíždí studovat do zahraničí už na začátku července, a protože jsme vždycky byly dobrodružná dvojka a ten rok odloučení si musíme někdy vynahradit, plánujeme teď pro nás a naši partu jeden trip za druhým. Pěší túry, voda, koncerty, trávíme spolu čas, kdy to jen jde.

Kromě grandiózních plánů jsem začala oceňovat víc i ty všednější aktivity. Začala jsem s kamarády chodit do posilovny, po škole si spolu občas zajdeme na kafe nebo něco vytváříme. 
Prostě se snažím toho s kamarády do prázdnin zažít co nejvíc, abych měla na co v Americe vzpomínat. I když mě mrzí, že už před sebou mám jenom dva měsíce a pak je rok neuvidím, zároveň mě to naučilo užívat si ten život celkově víc.

Koncert zpěvačky Girli

Jak se léto blíží, započaly i přípravy na můj odjezd. Minulý týden proběhl videohovor s americkou organizací NWSE. Bylo nám znovu vysvětleno, jak bude program probíhat a zopakována všechna pravidla, rady a typy na cestu. Ve škole se domlouvám s učiteli, jakou látku si během roku doplňovat a sháním učebnice matematiky na příští rok. Už si v hlavě dělám i seznam, co za oblečení si chci vzít a co mi chybí.

Další forma přípravy se odehrává v kuchyni a zahrnuje české kuchařky, maminčiny rady a hledání amerických náhrad za hrubou mouku. Uvařit pro host rodinu něco z české kuchyně byl plán od začátku, ale po zjištění, že například mák, droždí nebo tvaroh nebude vůbec jednoduché sehnat, jsme se musely nad některými recepty trochu zamyslet. Popravdě jde o proces pokusu a omylu, ale lepší selhat teď a tady a poučit se, než až se budu chtít vytáhnout před kamarády v Americe. Snad to stihnu do srpna všechno vypilovat…

Buchtičky se šodó <3

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!