Úvod k mému pobytu v zemi vycházejícího slunce

Odjet na rok do zahraničí bylo mým záměrem už nějakou dobu a nyní se konečně sen stal skutečností. Zde je krátký úvod k tomu kam a proč chci odjet a také co to obnášelo.

Na začátku tohoto školního roku jsem se definitivně rozhodl, že odjedu studovat na rok do zahraničí, stejně jako můj brácha minulý rok. A také jsem hned věděl kam. Japonsko mě už dlouho přitahovalo svou odlišností. Chtěl jsem poznat něco naprosto jiného a vzdáleného. Ale realizace mého záměru se ukázala být mnohem obtížnější, než jsem čekal.

Nejprve jsem zkoušel zajistit si pobyt v Japonsku prostřednictvím dvou různých neziskových organizací, ale bohužel moje snaha vyšla z různých důvodů naprázdno. Po půlročním marném úsilí jsem to už skoro vzdal, když se mi na poslední chvíli povedlo najít organizaci CCI, vedenou paní Rule. Hned ten samý večer, kdy jsem napsal, o co mi jde, a po bleskurychlé reakci paní Rule mohlo zařizování začít. Později jsem se ale dozvěděl nemilou zprávu, a to že na pobyt se potřebuji alespoň 2 roky učit jazyk. Naštěstí se ukázalo, že japonci hledají pouze motivaci a odhodlání, tudíž mi bude stačit pár měsíců intenzivního učení.

Motivaci jsem vskutku měl, a to hlavně po znovu vzkříšenému snu, nicméně stále nebylo jasné, zda mne bude japonská strana akceptovat, nebo ne. Pro přijetí jsem musel vynaložit ještě nemalé úsilí. Například předělat celou přihlášku z angličtiny do japonštiny, nebo vytvořit video, kde jsem se měl představit v japonštině. Úsilí se vyplatilo a nyní už vím, že do Japonska pojedu.

V posledních pár měsících se usilovně učím japonsky a netrpělivě čekám, až se dozvím, k jaké rodině a do jaké oblasti pojedu. Na tento blog se budu snažit dávat novinky nebo zajímavosti o mém pobytu, na který se těším čím dál tím víc.

Jakub Voves

Jakub Voves, Praha
student v Japonsku, ročník 2018–2019

informace o studentovi...

Poslední příspěvky

Instagram

Sledujte mě i na Instagramu

Facebook

https://www.facebook.com/JakubVoves4