High school – i když to v českém jazyce zní jako vysoká škola, v USA se jedná o školu střední, tzn. následuje po základním vzdělání, v USA 8 let a poté trvá po dobu 4 let (oproti našemu systému 9+4). Jednotlivé roky se nazývají: freshman, sophomore, junior a senior a po ukončení středoškolského vzdělání zde neexistuje maturitní zkouška. Student během studia musí splnit určitý počet kreditů - ty sbírá dle náročnosti a různorodosti předmětů. Americký student pak obdrží po ukončení diplom (v rámci graduation), který potvrzuje absolvování středoškolského studia. Zahraničním studentům garance předání diplomu není zaručena, jelikož studenti nesplní požadovaný počet kreditů a 4 roky studia v USA.

Vše důležité o americké High school se dočtete v tomto podrobném článku >

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
One step closer: I got my visa!

One step closer: I got my visa!

Ahoj všem! Poslední měsíce utíkají neskutečnou rychlostí a já nechápu, že už jsou skoro prázdniny. Každým dnem mi víc a víc dochází, že lidi, s kterými trávím každý den, už za pár týdnů na rok opustím a jsem z toho upřímně… celý příspěvek

My American High School Experience

My American High School Experience

Před jedenácti měsíci jsem odletěla do USA s kufrem plným snů a očekávání. Dnes se ohlížím za rokem, který mi přinesl nejen nové přátele, školní úspěchy a nezapomenutelné zážitky, ale také cenné životní zkušenosti. Jaké je… celý příspěvek