Krátké středoškolské programy v USA

Výhody krátkodobého studia na střední škole v USA

Máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si život na americké střední škole a poznat tak život v USA, aniž byste v ČR přerušili studium! 2-4 týdenní pobyty vám umožní zkusit si žít americké hostitelské rodině, zapojit se ve škole a v mimoškolních aktivitách, poznat americkou kulturu a najít si nové přátele!

usa

Tento krátkodobý program je určen pro všechny, kteří si nejsou jistí ročním pobytem a chtějí si splnit (alespoň částečně) svůj sen studia v zahraničí! Krátkodobý program funguje zcela stejně jako J1 program na celý školník rok – student je umístěn do dobrovolné hostitelské rodiny, navštěvuje místní střední školu a začlení se do běžného života v USA. Student na tuto dobu nemusí žádat o vízum! V rámci našeho bezvízového styku s USA je potřeba si pouze online zažádat o povolení ke vstupu – tzv. ESTA.

Krátkodobé programy je možné realizovat v období září-listopad a únor-duben, ideální je začít vyplňovat přihlášku a další kroky cca 3 měsíce před požadovaným odletem.

Popis krátkodobého studia na střední škole v USA

Umístění studenta:

Student je umístěn ve velice prověřené a vhodné rodině (vzhledem k zájmům, alergiím, atp.) ve kterémkoli státě USA. CCI – Jana Rule, již umístila studenty i na Havaji (zbývá nám už jen Aljaška)! Ti z Vás, kteří preferují např. hory a kopce, nebo naopak přímořské podnebí, je zde i pro vás možnost preferencí (3 státy v jednom regionu – více informací na vyžádání a dle aktuální nabídky). Student má většinou svůj vlastní pokoj, koupelnu sdílí buď se svými hostitelskými sourozenci, občas i s dalším studentem (z jiné země než ČR).

Jak probíhá krátkodobý středoškolský program v USA:

Je důležité, aby se student snažil začlenit do chodu domácnosti a byl členem rodiny, jen tímto způsoben získá ony zkušenosti z reálného života v USA a okusí tak tu americkou atmosféru! Školní docházka a být členem dané komunity je pravidlo č. 1. Státní školy v USA jsou velice všeobecně zaměřené a umožňují studentům na výběr z mnoha mnoha předmětů (velikosti škol se velice liší – od 150 studentů po 4 000; stejně tak i nabídka předmětů je velice různorodá). Studenti mají na výběr ze 7 předmětů (většina škol požaduje pouze 2 povinné – angličtinu, americkou historii; osobně doporučuji ještě matematiku-i pro ty největší odpůrce této vědy!). Zbývající předměty si student vybírá při registraci (první den ve škole) dle svých preferencí (na výběr je toho opravdu hodně – přes klasické gymnaziální předměty typu biologie, chemie, fyzika, dějepis atd., ekonomické předměty, politologii, psychologii, různé světové jazyky, IT, web design, marketing, sociální média… výtvarné hodiny-keramika, kresba, malba, šperkařství (náhrdelníky, náramky, naušnice..), fotografie… hudební předměty-sbor, výuka na hudební nástroj, hra ve školní kapele……až přes sportovní aktivity-plavání, tenis, golf, basketbal, posilovna, americký fotbal, baseball, horolezectví, hokej, gymnastika, atletika, běh, lyžování…studenti mají spíše problém si vybrat).

Cena:

 • 2 týdny – 1 600 USD
 • 3 týdny – 1 950 USD
 • 4 týdny – 2 100 USD

Cena zahrnuje:

 • ubytování a stravu v pečlivě prověřené host.rodině (studenti si kupují obědy ve škole z kapesného)
 • umístění na střední škole
 • transfery z a na letiště
 • podporu místní koordinátorky po celou dobu pobytu
 • 24 h asistenci jak americké organizace
 • 24 h asistenci zde v ČR

Cena nezahrnuje:

 • zdravotní pojištění (18 USD/týden)
 • zpáteční letenku do USA
 • kapesné
 • poplatek za vyřízení povolení ke vstupu ESTA (14 USD)

Proč si vybrat CCI?

Před cca 20 lety tuto agenturu založila Hana Urbanová po ní přebírá agenturu její dcera Jana Rule. Tato čistě rodinná agentura nemá žádné zaměstnance a proto máte jistotu, že vždy komunikujete jen s majitelkou agentury Janou Rule. Na vyžádání můžete dostat kontakty na rodiče a studenty, kteří již s námi na program odletěli. Neváhejte a poleťte s námi.

Chtěli byste vyrazit do USA studovat na střední škole po celý školní rok? Vyberte si jednu z variant – Program J1 nebo Program F na stránce a rozcestníku věnovanému studiu na střední škole v USA. Zde se také dočtete o možnosti získání stipendia a další tipy.

Nezávazně přihlásitPřihláška ke krátkému SŠ programu v USA

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, zakladatelkou CCI

konzultace zdarma
Předodletová příprava na roční pobyt v USA

Předodletová příprava na roční pobyt v USA

Ahoj, Chtěla bych Vás přivítat na mém blogu. Jmenuji se Kristýna Mlejnková, je mi sedmnáct let a i já letos odlétám na rok do Ameriky. celý příspěvek

Mé umístění a vyzvednutí víza

Mé umístění a vyzvednutí víza

Zdravím vás zpět na mém blogu. Jak jsem vám posledně slíbil, tak vám dnes již konečně prozradím, do jakého státu pojedu a také vám řeknu, jak jsem to měl s vyřešením víza do USA. celý příspěvek